Rozbudowa oczka wodnego – ciąg dalszy

glowne

Korzystając z ostatnich ciepłych dni, rozpoczęliśmy prace nad kolejnym (chyba przedostatnim) etapem prac nad obszarem działki gdzie znajduje się oczko wodne i skalniak.

1. Tym razem postanowiliśmy rozbudować nieco dalszy plan tego obszaru. Wciskający się w ten rejon kawałek trawnika od dłuższego czasu trochę nie pasował do ogółu. Oczywiście prace należało rozpocząć od zerwania darni. Niestety tak jak przypuszczałem był to najbardziej żmudny etap roboty.  Po kulkudziesięciu minutach jednak się udało i wszystko wyglądało tak:

1

2. Później nadszedł czas na dokładne wytyczenie miejsca  gdzie miało się znajdować przyszłe bagienko. Koncepcji było kilka i ostatecznie wybrana została taka:

2

3. Podstawę bagienka stanowi stara piaskownica. Mam jedynie wątpliwości co do jej trwałości. Obawiam się, że może nie przetrwać zimowych mrozów, ale zobaczymy. By zamaskować pomarańczowy kolor piaskownicy, obwinęliśmy ją niepotrzebnymi kawałkami agrowłókniny. Po zakopaniu wszystko wyglądało tak:

3

4. A po zalaniu wodą tak:

4

5. Po pewnym czasie woda z ziemią wymieszały się tworząc jednolite bagienko w którym można było zasadzić pierwsze roślinki. Pozyskałem je z pobliskiego rowu melioracyjnego:

5

6. Całość otoczyliśmy kamyczkami i ozdobiliśmy kilkoma roślinkami. Koniec prac wyglądał tak:

6

7

A to ogólna perspektywa naszego skalniaka i oczka. Całość dzisiejszych prac widoczna na dalszym planie:

8

Jedna myśl nt. „Rozbudowa oczka wodnego – ciąg dalszy”

  1. Super pomysł, tudzież wykonanie. Tylko ten płotek przy ogrodzeniu troszkę wyprostuj. Taka kosmetyka. Oby tylko się wszystko przyjęło, bo pogoda licha, ale jak na bagienko? Tak sobie myślę, ze w tak małym zbiorniczku woda może się zagotować ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *